Kaliforniya’da yaşıyorsanız ve hafta sonu güneşli ve sıcak bir yerlere kaçmak isterseniz Joshua Tree Ulusal Parkı gidebileceğiniz en güzel yerlerden biridir. Bende güzel bir program yapıp yola koyuldum. Los Angeles’dan yaklaşık 2 saat uzaklıkta bulunan Joshua Tree’de görülecek çok güzel yerler var. Joshua Parkı’nı görmenin yanı sıra buraya gelmek istememizin diğer sebebi Airbnb’den kiraladığımız Joshua Tree House’da kalmaktı. Kiraladığımız kompleksin çölün içinde olması, harika dekorasyonu, bahçesi, hamağı, çöl akşamlarında yakacak vintage bir sobanın olması çok hoşumuza gitmişti.

 

Joshua Tree

Palm Springs

 

Joshua’ya giderken gözünüze rüzgar türbinleri çarptığı an Palm Springs’e gelmişsiniz demektir. Ünlü Coachella Festivali’nin de yapıldığı yer olan Palm Springs’de The Parker Palm Springs ve Korakia Pensione gibi çok güzel oteller bulunuyor.  Oteller güzel olsa da Airbnb’den filmlerin çekildiği, moda çekimlerinin yapıldığı çok yaratıcı konaklama seçenekleri ile karşılaşabilirsiniz. (Eğer Airbnb’den ev kiraladıysanız Palm Springs’de iken alışveriş yapmanızı öneririm çünkü Joshua Tree tarafında market bulmak zorlaşıyor.) Joshua Tree National Park büyük bir alanı kapladığı için iyice gezmek ve fotoğraflamak için iki günümüzü ayırdık. Yolda giderken mola verip biraz Palm Springs’i gezdik. Daha sonra ilk günümüzde Joshua Tree’deki Cholla Kaktüslerinin olduğu yerde fotoğraf çekip burada bir kahve molası verdik. Önceki gelişimde Cholla Kaktüsü ayağıma batmış ve çıkarması çok zor olmuştu. Bu sefer çok dikkatli olmaya çalıştıysam da yine kaktüslerin çok kötü gazabına uğradım. 

 

Joshua Tree House

 

Joshua Tree Parkı’nda saatlerce gezip araba kullandıktan sonra, kalacağımız evin parkın hemen yakınında olduğunu düşünürken Google Maps 1 saat gösterince topluca küçük bir çığlık attık. Daha markete bile uğramamıştık ve bildiğimiz o dev marketlerin hiç biri burada yoktu. Palm Springs’de bir market bulduk ve hava karardığında kumlu yollardan geçerek bulduğumuz evimize tek kelimeyle bayıldık. Çölde akşam hava serin olduğundan hemen sobaları yakıp, marketten aldığımız yiyecekleri hazırlayarak akşamın keyfini çıkarmaya koyulduk. 

 

Kaldığımız odanın bahçesi

 

Palm Springs’de favorilerim olan Purple Palm Restaurant ve Workshop, Joshua Ulusal Parkı’na yakın olan Pappy and Harriet’s ve Joshua Tree Coffee Company isimlerini bir kenara not etmekte fayda var. Eğer zamanınız varsa Amerika’daki en iyi seçenekli outlet olan Cabazon Outlet’e uğrayabilirsiniz.

 

 

Joshua Tree House

 

 

Kaktüsler 🙂

 

Dünyanın en çok can yakan Cholla Kaktüsleri ve ben 🙂

 

 

Tüm fotoğraflar Munopia tarafından çekilmiştir.SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSaveSaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave